Kampania „Biała Wstążka” w naszej szkole

W dniu 27 listopada w naszej szkole odbył się happening promujący Kampanię ,, Biała Wstążka”. Akcja, której hasłem przewodnim są słowa ,, Prawo chroni każdego bez wyjątku ”, ma na celu zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy w rodzinie. W ramach kampanii przygotowano 2 tablice profilaktyczne informujące między innymi o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznej w sytuacji zetknięcia się z tym problemem. Podczas happeningu uczniowie rozdawali lukrowane pierniczki z białą wstążką i różnymi sentencjami. Członkowie Szkolnego Koła Charytatywnego Amicus oraz uczniowie klasy II N pod kierunkiem opiekunek zorganizowali również kiermasz charytatywny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a w szczególności niżej wymienionym uczniom:

klasy II N – Filipowi Mrozowi, Piotrkowi Koziołowi, Danielowi Kukułce, Karolowi Pikusowi

klasy III I/F – Ani Zacharze, Maksymilianowi Krzosce; klasy I A – Wiktorii Bąk, Nikoli Zych, Aleksandrze Hołuń, Kasi Rapacz, Natalii Ciesielce; klasy I TA – Julii Kędzior, Madzi Różyckiej, Pawłowi Zagórskiemu, klasy I T – Leonowi Piwowarczykowi

Organizatorzy:  p. Anna Fronc, p. Ewa Wójtowicz