ZST

Kampania Drugie Życie w Zespole Szkół Technicznych

SAM_1775 (2)W dniu 28.04.2016 r. odbył się kiermasz ciast, w ramach którego liderzy kampanii z klasy I A: Beata Żaczek, Anna Maziarka, Bartłomiej Kaczmarek, Joanna Witek m.in. promowali ideę transplantacji narządów, przeszczepy rodzinne, zachęcali do podpisywania oświadczeń woli. Dla uczestników Akcji krwiodawstwa ciastka były za darmo!
Od początku kwietnia w naszej szkole są podejmowane różne działania w ramach kampanii Drugie Życie. Wyznaczeni liderzy lub pedagog szkolny prowadzili zajęcia na podstawie wspólnie przygotowanych konspektów – Podziel się życiem…

W ramach spotkań z rodzicami odbyła się akcja promująca kampanię – w/w uczniowie z klasy I A informowali, na czym polega akcja, o jej celach, również rozdawali oświadczenia woli itp. W dniu 12.04.2016 r. podczas dużej przerwy, liderzy z klasy I A rozdawali samodzielnie przygotowane koreczki z owoców, jednocześnie promując zdrowe odżywianie i samą kampanię.
Odbył się też happening, który został zorganizowany w niedzielę ( 17.04.2016 r. ) w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Mościcach. Uczniowie klasy I A przekazywali informacje na temat przeszczepów rodzinnych, jak również rozdawali oświadczenia woli.
27 kwietnia odbyła się Akcja krwiodawstwa, w której ogółem wzięło udział 13 uczniów. Najliczniej była reprezentowana klasa III TEL !