ZST

Klasa II E i II T w Fabryce Schindlera

 

img_20161104_1miniKto ratuje jedno życie, ratuje cały świat

  4 listopada podczas wycieczki do Krakowa znaleźliśmy się w miejscu niezwykłym – Fabryce Schindlera. Poznaliśmy postać Niemca – Oskara Schindlera, który w nieludzkim czasie okupacji ratował Żydów. W swojej fabryce zatrudniał ludzi skazanych na zagładę i próbował ocalić ich godność i życie. Przedstawione w muzeum dzieje Schindlera,  wplecione w wydarzenia II wojny światowej, były opowieścią o złu, prześladowaniach, strachu, rozpaczy setek ludzi i szlachetnej odwadze jednego człowieka, który wiedział, po której stronie należy  stać.
Polecamy wizytę w Fabryce Schindlera miłośnikom przeszłości i wszystkim, którzy chcą poznawać niezwykłe miejsca i prawdziwie wzruszające historie.
Fotorelacja
 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]