Kolejna runda praktyk zagranicznych!!!

Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż złożony przez Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego wniosek projektu „Praktyka u europejskiego pracodawcyzostał zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.

Pierwsze działania projektowe zostaną podjęte już 1 września 2016r. i zakończą się nie później niż 30 czerwca 2018r.

Uczestnikami projektu będzie 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz 42 uczniów technikum w zawodach: technik elektronik, technik elektryk oraz technik mechanik. Pierwsza grupa uczniów wyjedzie na staż do Veszprém na Węgrzech. Praktyki odbywać będą się w stosujących najnowsze technologie firmach Balluff, Elektrocenter, I.D.S, T-NC Technika i GNSZ kft. Nemesvámos. Druga grupa a także nauczyciele wyjadą do miejscowości Braga w Portugalii, gdzie miejscem odbywania zajęć będą nowoczesne i prężnie działające firmy Apelmel, Tripolar, L. Crescente, Bragalux, Thermopista, Zeben, Triaf i Quadrisol.

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie dostają szansę zdobywania i pogłębiania wiedzy zawodowej, doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie elektroniki, elektrotechniki i mechaniki. Będą poznawać nowe kultury, odkrywać nowe miejsca, wyćwiczą umiejętność posługiwania się językami obcymi. Z pewnością nawiążą nowe znajomości, rozwiną swoje zainteresowania.

Trudno wymienić wszystkie atuty zaplanowanych wyjazdów. Aby je poznać, zachęcamy do wzięcia udziału w najbliższej rekrutacji. Szczegóły wkrótce na stronie naszej szkoły oraz w gablocie na I piętrze w głównym budynku.

Dyrektor Szkoły: Krzysztof Kołaciński

Koordynator projektu: Wioletta Krawiec

Współpraca: Ewa Wójtowicz