Kolorowa chemia – zajęcia laboratoryjne dla ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9

W dniu 24.04.2023 grupa uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 9 uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych w naszych pracowniach chemicznych. Nasi goście pod czujnym okiem nauczycieli Agnieszki Pawliny-Boduch oraz Anity Szeląg oraz swoich starszych kolegów i koleżanek z klas 4TA i 4TT mogli samodzielnie wykonać peelingi do twarzy i ciała oraz musujące kule do kąpieli. Przyglądali się także doświadczeniom wykonywanym przez uczniów ZST, mogli zobaczyć jak zmieniają się wskaźniki kwasowo- zasadowe, jak wygląda i na czym polega miareczkowanie, kiedy w reakcjach strącają się osady. Nasi uczniowi wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat chemii, który jest kolorowy a u nas dodatkowo był pachnący pomarańczami, cytrynami, kawą i piernikiem gdyż chcieliśmy pokazać, że produkty spożywcze też można wykorzystywać w chemii.
Po skończonych zajęciach laboratoryjnych nasi goście odwiedzili także pracownie: informatyczne, fotograficzne, elektryczne i elektroniczne.
Mamy nadzieję, że udało się nam pokazać, że chemia to nie tylko „trudny przedmiot” ale także fajna zabawa.
Dziękujemy ósmoklasistom za odwiedzenie naszej szkoły, a uczniom ZST za wykazanie się wiedzą i profesjonalizmem w prowadzeniu zajęć.