TAURON wspiera Zespół Szkół Technicznych

W dniu 26 kwietnia 2023 r w auli szkolnej odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy TAURON Dystrybucja S.A. z uczniami klas kształcącymi się w zawodach technik elektryk i technik elektronik.

TAURON reprezentował  Dyrektor Jacek Duniec oraz pani Jadwiga Rzeszutko, kierownik działu Personalnego HR. Współpraca ZST i TAURONU rozwija się prężnie od kilku lat, czego dowodem było przekazanie do szkolnych pracowni elektryczno-elektronicznych kolejnej partii pomocy dydaktycznych. Partnerska współpraca opiera się na przekonaniu, że  kształcenie techników musi odbywać się w laboratoriach wyposażonych w nowoczesny sprzęt.

Pan Jacek Duniec opowiedział uczniom o działalności firmy, perspektywach zatrudnienia, możliwości odbycia praktyk zawodowych  a pani J. Rzeszutko omówiła szczegóły związane z procesem rekrutacji. Przekazany sprzęt to inwestycja w przyszłych pracowników branży elektrycznej i elektronicznej, dla których pracy w naszym regionie nie brakuje.

fot. Kacper Wielgus 4tf