KONCERT MIKOŁAJKOWY 6 grudnia 2018 r.

Artyści nie zawiedli, publiczność dopisała, konferansjer szalał, sprzęt nagłaśniający obsługiwał zawodowiec!

Taki właśnie był tegoroczny koncert mikołajkowy – wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole!

A tak to się zaczęło…

Światła w auli szkolnej zgasły…    rozmowy umilkły…    rozsunęła się kurtyna…

… i jako pierwszy na scenie pojawił się zaprzyjaźniony z naszą szkołą zespół Celebrations. Dominika, rewelacyjna wokalistka, poruszyła wszystkich swoimi interpretacjami znanych przebojów. Zarówno piosenki dynamiczne jak i te spokojne, nastrojowe w wykonaniu Dominiki i muzyków zabrzmiały koncertowo. Profesjonalne zachowanie sceniczne całego zespołu sprawiło, że wszyscy schodzili ze sceny przy olbrzymim aplauzie publiczności.

Po zmianie oświetlenia bezszelestnie wpłynęła na parkiet para taneczna. Eteryczną Weronikę poprowadził w tańcu Hubert, uczeń naszej szkoły. Para wirowała w rytmie romantycznej rumby i szybkiego, wesołego jive’a. Tak odmienne, a wykonanie jednakowo perfekcyjnie tańce, wzbudziły zachwyt publiczności. Należy nadmienić, iż Weronika i Hubert są profesjonalną parą taneczną i biorą udział w różnych zawodach i konkursach tańca.

A potem nastąpiło mocne uderzenie! Na scenę wbiegli muzycy szkolnego zespołu ZST Band i od razu porwali wszystkich rytmami rocka. Muzycy brawurowo grali, skakali, rzucali włosami. Prawdziwe wulkany energii i prawdziwe ostre granie! Mocnym wokalem popisali się: Julia i Daniel. Obydwoje doskonale wpisali się w energię i styl zespołu. Aż trudno uwierzyć, iż ci młodzi muzycy poznali się i zaczęli razem grać zaledwie trzy miesiące temu, gdy rozpoczęli naukę w naszej szkole.

A na koniec…

… objawił się duet jazzowy, Adrian i Kuba. Gdy zabrzmiały ich improwizacje muzyczne, zadziała się magia. Usłyszeliśmy bowiem zarysy znanych utworów i jednocześnie dźwięki, których wcześniej nie było i których nie da się już tak samo odtworzyć. Zagrali dla nas „na żywo”, tu i teraz, za chwilę tego już nie było…

Tomasz Łoboda, przewodniczący SU, zaskoczył wszystkich stylem konferansjerki! Dyrygował ruchem na scenie, dopingował muzyków i rozbawiał publiczność.

Sprzętem nagłaśniającym zaopiekował się niezawodny Wojciech Gurgul, dzięki czemu koncert przebiegł bez zakłóceń.

Och, ach! To była naprawdę wspaniała zabawa. Dziękujemy naszym cudownym Artystom i zapraszamy Wszystkich za rok!

Bo znów będą MIKOŁAJKI!

WYSTĄPILI:

Zespół Celebrations:

Dominika Kukułka (wokal), Mateusz Baran 3N (gitara basowa), Adrian Kowal 1Ib (instrumenty klawiszowe), Jakub Kuczek 3N (gitara prowadząca), Daniel Kukułka 1N (perkusja)

Dżem Do kołyski, Akurat Lubię mówić z Tobą, Ania Wyszkoni Czy ten Pan i Pani, Halina Frąckowiak Tin Pan Alley, Lady Pank Zawsze tam gdzie ty, Glee Cast Jingle Bell Rock

Para taneczna:

Weronika Żaba, Hubert Kotul 1F                                                                                                                        rumba, jive

Zespół ZST Band:

Julia Gąciarz 1F (wokal), Arkadiusz Armatys 1N (gitara rytmiczna), Jakub Kozioł 1N (gitara basowa), Daniel Kukułka 1N (perkusja), Daniel Majorek 3N (wokal, gitara prowadząca)

The Cranberries Zombie, Judas Priest Breaking the law, AC/DC Highway to hell, Bon Jovi Livin on a prayer

Duet jazzowy:

Adrian Kowal 1Ib (instrumenty klawiszowe), Jakub Nowak 3N (perkusja)

Autumn Leaves, So What, Pieski małe dwa

Konferansjer:

Tomasz Łoboda 3N, przewodniczący SU

Obsługa sprzętu nagłaśniającego:

Wojciech Gurgul 2E