ZST

Konferencja Koła SEP w Tarnowie – Mościcach

220151022_1050092 października uczniowie ZST uczestniczyli w konferencji przygotowanej przez Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Grupie Azoty. Tematem przewodnim konferencji była Energetyka przemysłowa. Dyrektor Centrum Energetyki mgr inż. Zbigniew Wadach wygłosił referat na temat Instalacja do termicznego przekształcania odpadów. Uczniowie ZST, kształcący się na kierunku technik elektryk i elektronik, wraz z opiekunem p. Andrzejem Kieciem zapoznali się również z zagadnieniami związanymi z… bezpieczeństwem zasilania instalacji przemysłowych, które przedstawił mgr inż. Grzegorz Marszałek (absolwent naszej Szkoły). W czasie konferencji wybrane firmy prezentowały najnowsze osiągnięcia z zakresu energetyki przemysłowej.
„Współpraca z Kołem SEP jest dla naszych uczniów nieoceniona – podkreśla Dyrektor ZST. Przyszli elektrycy i elektronicy mają szansę poznać innowacyjne rozwiązania stosowane w branży elektrycznej. Nieodzowna część kształcenia zawodowego odbywa się na terenie zakładów Grupy Azoty S.A. Szczególnie cenne są takie formy zajęć, gdzie uczniowie mogą na własne oczy zobaczyć wszystkie instalacje i urządzenia, które poznają na zajęciach teoretycznych.”
Warto podkreślić, że Koło SEP przy Grupie Azoty, które obchodzi w bieżącym roku 50–lecie powstania, współpracuje z ZST już od wielu lat. W szkole działa Koło Nr 11, którego członkami są nauczyciele ZST. Uczniowie korzystają z możliwości uzyskania dodatkowych uprawnień zawodowych w ramach kursów organizowanych przez SEP. Najlepsi absolwenci ZST są corocznie uhonorowywani nagrodą im. Szczepanika, a wyróżniający się uczniowie są zapraszani na konferencje SEP również po to, by zaprezentować swoje osiągnięcia (w ubiegłym roku był to Maciej Sady uczeń klasy 4 TESK, który przedstawiał drona swojej konstrukcji).