Rajd Górski "Złoty Liść"

W dniach 8 – 10 października 2015 r. 11 osobowa drużyna SKT PTTK „Wehikuł”, pod opieką prof. Krzysztofa Bortnowskiego, pełniącego w tym roku szkolnym obowiązki opiekuna Klubu, tradycyjnie jak co roku uczestniczyła w międzyszkolnym Rajdzie Górskim „Złoty Liść”. Trasa tegorocznego, już XXVIII Rajdu, wiodła szlakami Beskidu Niskiego, a bazą noclegową był Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennym. Organizatorem wyjazdu z ramienia Zarządu Klubu był Dawid Marczyk z kl. 2 Ia.

FOTOGALERIA


Pogoda nam w tym roku dopisała. Było chłodno a wieczorami i rankiem nawet zimno ale przez całe 3 dni słonecznie.
W pierwszy dzień po zakwaterowaniu zwiedziliśmy Cmentarz wojenny nr 83, na którym nasi geocachingowcy znaleźli kolejny skarb. Po powrocie z trasy odbyło się wielkie grillowanie kiełbasek, a wieczorem ognisko, gdzie mimo chłodu atmosfera była bardzo gorąca – od ognia i rozśpiewanych przy gitarze uczestników, wśród których prym wiodła ekipa ZST.
Drugiego dnia mieliśmy do pokonania 6 godzinną trasę przez Rezerwat Kornuty, gdzie mimo poszukiwań nie odnaleźliśmy Jaskini Mrocznej. Dalej trasa wiodła do kolejnego celu którym był Diabli Kamień. Już mieliśmy dość wędrowania, a tu trzeba było wyruszyć żeby wrócić do ośrodka. Drogę powrotną, żeby zdążyć na wieczorny bigos, skróciliśmy nieznakowanymi ścieżkami na przełaj.
Wieczorem chłopcy z „Wehikułu” rozpalili ognisko, na które przybyło kierownictwo Rajdu oraz uczestnicy z innych szkół. Podobno tak rozśpiewanej grupy ZST na „Złotych Liściach” do tej pory nie było.
Trzeci dzień minął na sprzątaniu, pakowaniu i wygrzewaniu się w promieniach Słońca w oczekiwaniu na autokary.
Mimo trudów humory cały czas dopisywały, nawiązaliśmy nowe znajomości i pozostało wiele wspomnień.
Wybierzcie się z nami następnym razem. Warto!
Uczestnicy Rajdu:

 • Dawid Marczyk
 • Klaudia Szarkowicz
 • Adrian Darłak
 • Magdalena Smosna
 • Dawid Siwiec
 • Marek Kądzielawa
 • Łukasz Małecki
 • Wojciech Płaneta
 • Daniel Pytlak
 • Emanuel Smołucha
 • Przemysław Prendota
 • Paweł Golec