Konkurs językowo – literacki

Dnia 4 lutego 2013 r. odbył się konkurs językowo-literacki, organizowany przez bibliotekę szkolną w ramach Dni Kultury Szkolnej. W konkursie uczestniczyło sześć dwuosobowych drużyn reprezentujących klasy pierwsze: I F; I A; kl. I N i drugie: II TIN i II TM. Drużyny rywalizowały ze sobą, starając się poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące języka polskiego i literatury. Część językowa składała się z czterech pytań, w których chodziło o użycie w podanym zdaniu poprawnej formy liczebnika, rzeczownika lub czasownika. Na część literacką składały się trzy pytania: skąd pochodzą cytaty (każda drużyna miała odgadnąć pochodzenie dwóch cytatów); w jakich utworach wystąpiły trzy postaci literackie oraz na podstawie maksymalnie trzech podpowiedzi odgadnąć czyja to biografia (chodziło oczywiście o pisarzy). Największą liczbę punktów otrzymała drużyna z kl. II TM w składzie: Wojciech Kubisztal i Jakub Petro. Wyprzedzili oni zaledwie jednym punktem kolegów z kl. I N: Bartosza Sygnarowicza i Tomasza Woźnego. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Oprócz drużyn, które zmagały się z pytaniami konkursowymi, także publiczność żywo reagowała na zadawane pytania, starając się odgadnąć poprawną odpowiedź. Konkurs był prowadzony w atrakcyjnej formie, dzięki prezentacji, którą przygotował Mateusz Dworak z kl. III TEAP i dzięki konferansjerowi – Mirkowi Wiejackiemu z kl. III TSK.
/Na zdjęciach drużyny uczestniczące w konkursie./