ZST

Konkurs językowo – literacki

W Tygodniu Kultury Szkolnej – 10 lutego odbył się konkurs językowo-literacki dla klas pierwszych i drugich „Polonista na 102” organizowany przez Panie: Antoninę Małochleb i Lucynę Olejnik. W konkursie wzięło udział siedem drużyn reprezentujących klasy: I TESK, I TM, I TIN, II TSK, II TIN, II FOT i II LOd. Pytania, na które odpowiadały zespoły dotyczyły znajomości literatury, języka oraz związków frazeologicznych. Uczestnicy wykazali się wiedzą i/lub pomysłowością. Okazało się np., że skoro tramwajem kieruje tramwajarz, znaczki zbiera… znaczkarz.
W rywalizacji konkursowej najlepszy okazał się zespół reprezentujący kl. II TSK w składzie: Kamil Bachara i Marcin Zając. Uzyskali oni 18 na 20 możliwych punktów. Tuż za nimi z wynikiem 17 punktów uplasowały się drużyny z kl. I TIN (Jakub Sasko i Mateusz Kozioł) i I  TM (Jakub Petro i Wojciech Kubisztal).
Wyróżnić należy także osobę prowadzącą – Mirka Wiejackiego z kl. II TSK, który wykazywał się refleksem i narzucił właściwe tempo rywalizacji.
Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy nie tylko uczestników, ale i publiczności, która sądząc z reakcji dobrze się bawiła, próbując odgadnąć właściwe odpowiedzi.