KONKURS „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA”

Dnia 5 listopada (wtorek) na auli szkolnej odbył się etap szkolny konkursu „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA” ,  organizowanego przez  Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej.

Cele konkursu  to:

• popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych,
  • mobilizowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania problemów matematycznych,
  • kształtowanie u uczniów nawyków rozwiązywania zadań matematycznych,
  • wprowadzenie uczestników konkursów w atmosferę matematycznej rywalizacji.

Uczestnikami konkursu było 20 uczniów klas maturalnych. W ciągu 60 minut, uczniowie rozwiązywali 4 zadania bez użycia wzorów oraz kalkulatora. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 20 punktów.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 7 grudnia w Lublinie zostali zakwalifikowani

1. K.Dulęba 4A  20pkt
  2. T.Ogórek 4N   16 pkt
  3. K.Korus 4I 14 pkt

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy powodzenia na następnym etapie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.