ZST

KONKURS „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA”

W obecnym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Lubelską oraz Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół technicznych. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas maturalnych.
Dnia 25.10.2017  na auli szkolnej 15 uczniów rozwiązywało zadania z I etapu szkolnego tego konkursu. Uczestnicy  nie mogli korzystać z tablic matematycznych oraz kalkulatorów.Za rozwiązanie 4 zadań  można było uzyskać maksymalnie 20 pkt. Aby awansować do II etapu międzyszkolnego należało zdobyć co najmniej 80% punktów…
Uczniowie którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów to:
1.Rafał Stypka klasa  IV T -16pkt
2.Krzysztof Nowak  klasa IVE- 12pkt
3.Dawid Banach  klasa IV M -9pkt
Uczeń klasy IV T Rafał Stypka uzyskując najwyższą ilość punktów tj.16 pkt  awansował do następnego etapu, który odbędzie się 2 grudnia 2017r w Lublinie.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a Rafałowi życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.