ZST

Korowód Niepodległości

30 października jest świętem Tarnowa. Tego dnia w 1918 roku Rada Miasta pod przewodnictwem Tadeusza Tertila podjęła decyzję o oddaniu się pod zwierzchnictwo polskiemu rządowi centralnemu. Na drugi dzień rano Tarnów stał się pierwszym w Polsce wolnym miastem.
To ważne  wydarzenie młodzież naszej Szkoły  uczciła w radosnym Korowodzie Niepodległości.  Ze szkolnego radiowęzła popłynęły wspomnienia młodego  tarnowianina Adama Ciołkosza, który wiosną 1918 r.  już pisał: „Szalona radość rozpiera nam serca, kiedy myślimy razem, że cały świat jest dla nas za mały,.. że nic dla nas trudnego, za ciężkiego, czego byśmy nie uczynili dla Polski”  i słowa historyków o entuzjazmie mieszkańców miasta na wieść o odzyskaniu niepodległości. A następnie uczniowie zatańczyli poloneza  pod przewodnictwem pani Renaty Zgłobickiej, akcentując radość i przywiązanie do polskiej tradycji. 
To jedno z wielu działań w ramach projektu „Bohaterom Niepodległej” realizowanym w bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Technicznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]