ZST

Konkurs „Turbolandeskunde”

Dnia 1 grudnia odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne konkursu „Turbolandeskunde”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z klas I A, I N, II A, II Ia, II Ib, III A i III T.
Uczestnicy konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym, musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. Tematem tegorocznej, III edycji konkursu, była Szwajcaria.

Do kolejnego, etapu regionalnego konkursu, zakwalifikowała się drużyna z klasy III A w składzie: Oliwia Kucharzyk, Monika Kurczab i Katarzyna Michoń.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                  Daria Szydłowska

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]