ZST

KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Wydarzenia szkolneDnia 26.02.2014, w auli szkolnej, odbył się KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH, przygotowany przez K.Niemiec i E.Wójtowicz. Wzięły w nim udział drużyny z sześciu klas, wyłonione po wcześniejszych eliminacjach. Konkurs dotyczył Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii oraz Kanady. Uczniowie odpowiadali na pytania, wybierali odpowiedź spośród kilku opcji, rozpoznawali znane osoby i miejsca. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością elementów historii, geografii, tradycji, zwyczajów, a także upodobań kulinarnych mieszkańców poszczególnych krajów. Po dwóch godzinach zmagań, jury w składzie E.Wójtowicz i B.Jaskólska wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi uczniowie z klasy IV TEAP: M.Łyszczarz, M.Łazarek i P.Nowak (49 pkt.). Miejsce drugie zajęła klasa IA w składzie: W.Pysyk, A.Widziałkiewicz, k.Sokołowski (35 pkt.). Na trzecim miejscu miejscu znaleźli się uczniowie z klasy III TIN: A. Wróbel, A.Kędzior, K.Kras (33 pkt.). Kolejne miejsca zajęli:

4. IV TIN: P.Bielawski, D.Kupiec, K.Orszulak

5. II A: K.Bogusz, M.Kusiak, Ł.Czerwony

6. I Fot: A.Robak, P.Wiklański

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i wszystkich zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok. Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone na końcu roku szkolnego.