Koszykarze na III miejscu w Małopolsce

W rozegranym w Gorlicach 27.03.2019 finale wojewódzkim Licealiady w koszykówce drużyna ZST zdobyła III miejsce. Niemal wszystko zdecydowało się w ostatniej sekundzie meczu grupowego pomiędzy naszym zespołem i drużyną XII LO Kraków. Wcześniej obie  drużyny pokonały ZP 1 Oświęcim. Łatwiej wygrana przyszła zespołowi krakowskiemu, opartemu na zawodnikach „Wisły”, który przed meczem z ZST miał wyższe notowania.

Pierwsze dwie kwarty potwierdziły prognozy. Krakowianie zdobyli blisko 10 punktową przewagę. Kwarta 3 i 4 to z kolei świetna gra zespołu ZST, który nie tylko odrobił straty ale na 2 minuty przed zakończenie spotkania uzyskał prowadzenie 4 punkami. Doskonałą skutecznością rzutową popisał się w tym okresie Tarnowianin Piotr Zaczkiewicz. Na 1,8s przed końcem wynik brzmiał 30-30 ale piłkę wprowadzała do gry drużyna krakowska. W ostatniej sekundzie meczu jeden z zawodników krakowskich oddał rzut za 3 pkt. i niestety dla naszej drużyny był to rzut celny. Dzięki temu to zespół XII LO Kraków zagrał w ścisłym finale, w którym pokonał zespół  z Wieliczki.Nasza dzielna drużyna musiała zadowolić się walką o 3 miejsce. Przeciwnikiem ZST w tym meczu była drużyna gospodarzy I LO Gorlice. Nasi zawodnicy wygrali zdecydowanie 41-25 i zdobyli brązowe medale.W meczu o 5 miejsce Oświęcim pokonał Nowy Targ.

W zespole ZST wystąpili: Zaczkiewicz Paweł, Zaczkiewicz Piotr, Łazarz Dawid,Moskal Michał, Kiełbasa Bartosz, Korus Konrad, Dzimitrowicz Kacper, Wojtas Dawid i Węgrzyniak Wojciech.
Trenerem zespołu był Chmura Zbigniew.