KOSZYKARZE ZST AWANSOWALI DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO LICEALIADY

Po jesiennym zwycięstwie koszykarzy ZST w mistrzostwach Tarnowa,       przyszedł czas na rozgrywki poziomie rejonu . Zgodnie z przewidywaniami zespół tarnowski bez większych problemów poradził sobie z rywalami.
W pierwszym pojedynku drużyna ZST pokonała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Brzeska 43-11. W drugim meczu uczniowie mościckiego technikum wygrali z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Zakliczyna w 45- 16.  Drużyna ZST wystąpiła w składzie: Bogusz Sebastian, Zaczkiewicz Piotr, Zaczkiewicz Paweł, Łazarz Dawid, Szwed Adrian, Bednarz Artur, Pitaś Mateusz, Tadel Kamil, Kłusek Igor, Derkacz Patryk, Januś Jan…
Dzięki temu zwycięstwu drużyna ZST będzie reprezentować rejon tarnowski w zbliżającym się finale wojewódzkim, który odbędzie się 26.03.2018 w tarnowskiej hali mościckiego Domu Sportu. Oprócz naszego zespołu w turnieju wystartują reprezentanci rejonów: krakowskiego, nowotarskiego, wielickiego, nowosądeckiego i oświęcimskiego. Drużyna tarnowska w tych zawodach wystąpi w roli obrońcy tytułu zdobytego przed rokiem w Nowym Sączu. Zawodnicy ZST liczą na gorący doping kibiców.