KANGUR MATEMATYCZNY

15 marca  odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny 2018. W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas pierwszych w kategorii „junior” oraz 16 uczniów klas II, III i IV w kategorii „student”. Uczniowie w ciągu 75 minut mieli do rozwiązania test złożony z 30 zadań za 3, 4 lub 5 punktów. Nasi młodzi matematycy musieli zmierzyć się z łamigłówkami   bez pomocy kalkulatora i tablic matematycznych! Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał również łamigłówkę logiczną – puzzle 3D…
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy  i życzymy cierpliwości, bowiem  wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez organizatora (Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych) w ciągu dwóch miesięcy.
Opiekunowie konkursu:
Marta Połomska – Skrabot (szkolny koordynator konkursu)
Dorota Bartoń