ZST

KOSZYKARZE ZST PONOWNIE MISTRZAMI TARNOWA

W świecie sportu funkcjonuje powiedzenie, że tytuł trudniej obronić niż go zdobyć. Nasi koszykarze, ubiegłoroczni wicemistrzowie Małopolski drugi raz z rzędu zdobyli złote medale w mistrzostwach Tarnowa. W eliminacjach wygrali wszystkie 4 spotkania: z II LO 53-9, z XVI LO 41-10, z III LO 29-15 i z ZSEG 36-9. Wysokie wygrane w eliminacjach stawiały nasz zespół w gronie faworytów w finale miejskim. Reprezentanci ZST oczekiwań tych nie zawiedli i kolejne 4 mecze pewnie wygrali pokonując kolejno: ZSB 33-22, ZSTiO 40-11 i I LO 32-18. Ostatni mecz z III LO decydował o I miejscu… Początkowo prowadzenie objęli rywale 5-0 i przez chwilę zanosiło się na niespodziankę. Nasi zawodnicy powoli odzyskiwali skuteczność i dzięki m.in. efektownym rzutom za 3 pkt. Sebastiana Bogusza (III E) odrabiali straty. Świetnie spisał się Adrian Szwed (III E), którego zadaniem w tym spotkaniu było „wyłączenie” z gry najlepszego zawodnika rywali, pod tablicami królował Dawid Łazarz (I N) mimo, że walczył z wyższymi przeciwnikami. Konstruktorem naszych działań ofensywnych był Paweł Zaczkiewicz (II E). Skutecznością w obronie i szybkich kontrach wyróżnił się Artur Bednarz (II N ). Ponadto w skład naszego zespołu weszli Bartlomiej Kiełbasa (II IB), Piotr Zaczkiewicz (I E), Igor Kłusek (III IA), Kamil Tadel (III IA), Michał Paw (II N) oraz Piotr Gajda (III N). Przed naszym zespołem stoją kolejne wyzwania czyli finały rejonowe (03.03.2017) i finał wojewódzki (15.03.2017).