ZST

KOSZYKARZE ZST TARNÓW VI ZESPOŁEM SZKOLNYM W POLSCE!

W dn. 29-31.06.2017 w Gorlicach odbył się Ogólnopolski Finał Licealiady w Koszykówce Chłopców. W stawce 16  finalistów znalazła się też drużyna ZST, która wygrała rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.  
W I dniu gorlickiego turnieju nasz zespół rozegrał 3 fantastyczne spotkania.
Wygrane 64-26 z I LO Gorlice, 58-47 z ZS Nr 4 Wałbrzych i 72-52 z II LO Olsztyn zapewniły I miejsce w grupie i miejsce w najlepszej ósemce turnieju.
W drugim dniu pierwszy mecz nasza drużyna przegrała z LO MG Kraków (szkoła Gortata)…
82-61.  Kolejny mecz tego dnia to niezwykle zacięte spotkanie z GLA Gdańsk. Przeciwnicy długo prowadzili, a ich przewaga w pewnym momencie dochodziła do 20 pkt. Tarnowscy zawodnicy grając bardzo ambitnie na 1.5 min. przed zakończeniem meczu objęli prowadzenie i to oni cieszyli się z końcowego wyniku 88-83.
W ostatnim dniu turnieju nasza drużyna zmierzyła się w walce o miejsca V-VI z VI LO Białystok. Początek wskazywał , że to tarnowianie wygrają. W końcówce II kwarty, przy prowadzeniu 25-17 przyszedł niestety kryzys dotyczący głównie skuteczności rzutowej i przez wiele minut żadna z akcji ofensywnych naszego zespołu nie zakończyła się punktami,
 a piłka jak zaczarowana nie chciała wpadać do kosza przeciwnika. Dzięki temu prowadzenie objęli zawodnicy z Białegostoku.  Końcówka meczu to kolejna ambitna pogoń za rywalem. Na 2 minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis. W decydujących o wyniku końcowych sekundach tarnowianom zabrakło sił i mecz zakończył się ich porażką, 48-54.
W sumie turniej należy uznać za bardzo udany. W rozegranych 6 spotkaniach z czołowymi zespołami kraju,  drużyna ZST 4 razy wygrała i doznała 2 porażek. Cztery czołowe miejsca zdobyły szkoły o profilu czysto koszykarskim. W finale ZSS Dąbrowa Górnicza pokonał ZSOiS Pruszków 76-59, w meczu o brązowy medal LO MG Łódź wygrało z LO MG Kraków 88-68. Kolejne miejsca uzyskały: 5 Białystok, 6 Tarnów, 7 Wałbrzych, 8 Gdańsk,
9 Włocławek, 10 Ostrów Wielkopolski, 11 Zielona Góra, 12 Stargard, 13 Hrubieszów,
 14 Prudnik, 15 Olsztyn, 16 Gorlice.
W naszym zespole wystąpili : Sebastian Bogusz 137 pkt (5 strzelec turnieju,
 6 w rzutach za 3), Paweł Zaczkiewicz 82, Dawid Łazarz 53, Adrian Szwed 47,
Paweł Zaczkiewicz 33, Artur Bednarz 20, Kamil Tadel 8, Igor Kłusek 6, Patryk Derkacz 3, Bartłomiej Kiełbasa 1. Trenerem był Zbigniew Chmura. 
Start naszego zespołu w finałowym turnieju  był możliwy dzięki finansowemu wsparciu
Gminy Miasta Tarnowa. Podziękowania dla firmy Nafto – Construct Sp z o.o. Kraków
 za zakup strojów dla naszej drużyny.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]