Koszykarze ZST wygrali w Krakowie

Nasza koszykarska drużyna wzięła udział w rozegranym 18.09.2019 turnieju dla szkół średnich, organizowanym przez krakowski AZS. Turniej rozegrany został w nowoczesnej hali Uniwersytetu Ekonomicznego. Nasza reprezentacja wystąpiła w mocno zmienionym składzie w stosunku do roku ubiegłego. Na parkiecie zaprezentowało się aż 7 nowych zawodników w tym 5 to uczniowie obecnych klas pierwszych. Ze „starego” składu pozostało 5 zawodników. Zespół w tym zestawieniu zaprezentował się bardzo dobrze i zwyciężył w tym mocno obsadzonym turnieju. Łatwo nie było szczególnie w I spotkaniu z LO Wieliczka. Nasi zawodnicy na początku III kwarty przegrywali nawet 10 punktami. Ostatnia kwarta należała do naszej drużyny, która ostatecznie wygrała mecz 32-29. W drugim spotkaniu nasz zespół gładko pokonał LO Oświęcim 57-32. W meczu o pierwsze miejsce kolejna wygrana 52-36 z III LO Kraków, mimo początkowego prowadzenia rywali.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został nasz środkowy Dawid Łazarz.

Skład drużyny: ŁAZARZ DAWID, ZACZKIEWICZ PIOTR, MOSKAL MICHAŁ, KNAPIK MICHAŁ, MACHALA DOMINIK, SROKA PAWEŁ, JANUŚ JAN, LECH BARTOSZ, PODRAZA DOMINIK, KRAWIEC DOMINIK, SOWA BRAJAN, OLENICZ MIŁOSZ.