ZST

Krwiodawcy SK HDK – „akcja świąteczna”

To już trzecia akcja charytatywna młodzieży ZST w bieżącym roku szkolnym. Co jakiś czas słyszymy o wynalezieniu nowych leków, czasem dotyczy to możliwości leczenia poważnych chorób. Niestety nikt do tej pory nie wynalazł substancji, która mogłaby zastąpić ludzką krew. Wiemy, że w pewnych okolicznościach jest ona konieczna, by ratować życie (wypadki, operacje, transfuzje itp.)
Dlatego bardzo nas cieszy ofiarność i odwaga uczniów naszej szkoły, którzy decydują się podzielić z innymi, nieznanymi im biorcami, „pierwiastkiem życia”.
Tym razem najwięcej ochotników było z klasy 4TI oraz 5TN, których empatia i kultura osobista
spotkała się z uznaniem ze strony pracowników RSKiK.
Już teraz zachęcam do udziału w kolejnych akcjach młodzież z klas czwartych i piątych oraz
pełnoletnich uczniów klas trzecich.

Opiekun SK HDK
Marzena Gawron