LEKCJA WF-U Z PIŁKI RĘCZNEJ W RAMACH AKCJI „TRENUJ Z UNIĄ”

W dniu 7 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja WF-U z piłki ręcznej. Była to niezwykła lekcja, bo poprowadzili ją piłkarze ręczni Unii Tarnów, zawodnicy PGNiG Superligii Mężczyzn.

Naszymi gośćmi byli Jakub Kowalik (rozgrywający) Taras Minotsky (rozgrywający) oraz Casper Liljestrand (bramkarz).

Głównym celem wizyty było promowanie sportu i wartości uczestniczenia w lekcjach wf-u wśród uczniów, rozpowszechnianie gry drużynowej jaką jest piłka ręczna oraz wspieranie utalentowanej młodzieży i „zarażanie” pasją do piłki ręcznej.

Lekcja tradycyjnie zaczęła się rozgrzewką, nie zabrakło gier i zabaw, ćwiczeń z piłką oraz oczywiście wspólnej gry z naszymi gośćmi.

Chętni mogli się zmierzyć sam na sam z bramkarzem w konkursie rzutów karnych.

Cały ten czas spędziliśmy w miłej i sympatycznej atmosferze.

Na końcowej zbiórce podsumowującej lekcje, uczniowie otrzymali od gości pamiątki oraz każdy uczeń otrzymał bilet wstępu na mecz Superligi PGNiG.

Po treningu był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Młodzież ZST bardzo dziękuje za wizytę w naszej szkole zawodnikom, jesteśmy dumni, że mogliśmy Was gościć i mówimy do zobaczenia, do następnego spotkania.