ZST

Łowczówek 2011

Dnia 10 listopada 2011 roku klasa  II TSK wraz z wychowawcą mgr Sławomirem Skowronem wzięła udział w XXIII Małopolskim Złazie Patriotyczno-Turystycznym Szlakami Legionistów – „Łowczówek 2011”. Celem tego wydarzenia było uczczenie 97 rocznicy bitwy pod Łowczówkiem z udziałem I Brygady Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, uczczenie 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz złożenie hołdu poległym w boju legionistom, pochowanym na Cmentarzu Wojskowym  nr 171 w Łowczówku. Równocześnie mogliśmy podziwiać uroki Pogórza Ciężkowickiego w jesiennej szacie. W tym pięknym patriotycznym spotkaniu brała udział młodzież z Tarnowa, Tuchowa, Pleśnej oraz całej okolicy. Ta swoista lekcja patriotyzmu połączona była z wycieczką krajoznawczą czarnym szlakiem z Łowczówka na Cmentarz Legionistów. Uczestnicy złazu wzięli następnie udział w patriotycznym apelu, oraz ognisku przygotowanym przez  ZO PTTK „Ziemi Tarnowskiej”. Impreza zakończyła się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych znaczków upamiętniających to wydarzenie.