ZST

Obchody Święta Niepodległości w środowisku mościckim

W dniu 11 listopada przedstawiciele dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych – dyrektor mgr inż. Krzysztof Kołaciński, wicedyrektor mgr Aleksander Łopata-Bernacki, nauczyciele i wychowawcy klas pierwszych wraz ze swoimi wychowankami wzięli udział w obchodach upamiętniających 93. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach. Po Mszy Świętej nastąpiło przejście uczestników uroczystości oraz pocztów sztandarowych, w asyście Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych na cmentarz komunalny w Mościcach. Na cmentarzu, po apelu poległych, dyrekcja ZST złożyła wiązankę kwiatów na grobie pracowników Zakładów Azotowych oraz członków „Szarych Szeregów”, którzy polegli w walce z Niemcami w sierpniu i wrześniu 1944r.

W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Miasta Tarnowa pan Ryszard Ścigała, ksiądz proboszcz Artur Ważny i przedstawiciele władz politycznych pochodzących z ziemi tarnowskiej: pani poseł Urszula Augustyn i pan poseł Robert Wardzała.