ZST

Ludzie listy piszą…

00000000202584003W dniach 14-15 grudnia,  w ponad 400 miejscach w całej Polsce, odbył się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International.W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane były ręcznie listy w obronie konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane.Co roku dzięki listom udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. W akcję zaangażowała się także grupa uczniów naszej szkoły: Dawid Krupa, Paweł Malik, Damian Nowak, Konrad Rogóż, Michał Rychlik, Piotr Wojciechowski, Mateusz Barabasz, Bernard Chamioło, Jakub Głowacki, Mateusz Kącik, Kamil Kwiatkowski, Szymon Lizak, Bartłomiej Nalepa, Dominik Przybyło, Maciej Sady, Michał Tomasiewicz i Sławomir Zaremba -wszyscy z 3TESK. Dziękujemy!