ZST

Mali Odkrywcy w ZST


Niecodzienni goście odwiedzają Zespół Szkół Technicznych w grudniowe czwartki . Dzieci z Przedszkola nr 33 w Mościcach przychodzą  do ZST na zajęcia, które wprowadzają je w świat nauki, wiedzy i fascynujących eksperymentów. Uczniowie klasy 1A ( technik analityk ) pod kierunkiem nauczycieli chemii przeprowadzają doświadczenia, które rozbudzają u przedszkolaków ciekawość, uczą prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków. Dzieci poznają zasady przygotowywania i przeprowadzania eksperymentów.Mali odkrywcy nie tylko obserwują, ale również sami aktywnie uczestniczą w zajęciach. Eksperymenty: „Malowanie na mleku” , „ Chemiczne jojo” czy „ Tęczowe bańki” gwarantują świetną zabawę, aleteż w naturalny sposób pobudzają do zadawania ważnych pytań, np. jak powstają bańki mydlane, dlaczego widać na nich tęczę, czy też dlaczego tak szybko pękają. Dla uczniów przygotowujących doświadczenia to też prawdziwe wyzwanie, by w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnić przebiegające reakcje chemiczne. Inne atrakcje dla przedszkolaków przygotowali nauczyciele prowadzący zajęcia dla techników elektryków i elektroników. Dzieci dowiadują się skąd bierze się energia elektryczna, jak ją magazynować, dlaczego żarówka świeci i do czego można wykorzystać prąd elektryczny. Podczas zajęć w pracowniach elektrycznych dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Dodatkowych atrakcji dostarcza możliwość sterowania robotami, które wykonują uczniowie na zajęciach Koła Robotyki. Największa korzyść jaką dzieci wynoszą z zajęć to przekonanie, że świat nauki jest ciekawy, fascynujący, mali odkrywcy uczą się poprzez zabawę i z pewnością niejeden z nich zapragnie dostać pod choinkę zestaw Małego Chemika lub Elektryka.
 


Fot. Kinga Dembosz

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]