ZST

"Małopolska Pamięta"

W dniach 10-11 października 2017 młodzież naszej szkoły z klas II i III  pod opieką nauczycieli historii Marzeny Gawron i Sławomira Skowrona uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Małopolska Pamięta” nad którym patronat objął Samorząd Województwa Małopolskiego.
W ramach projektu uczniowie odbyli podróż studyjną do obozu zagłady Auschwitz –  Birkenau. W dalszej jego części brali udział w warsztatach poświęconych kulturze żydowskiej  i żydowskim mieszkańcom Oświęcimia. Warsztaty odbyły się w dawnej synagodze żydowskiej w Oświęcimiu pod kierunkiem pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego…
 W godzinach wieczornych mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji poświęconej roli propagandy w systemach totalitarnych w okresie międzywojennym i czasach współczesnych.
W drugim dniu pobytu nasi uczniowie intensywnie pracowali na terenie Biblioteki Galerii Książki w Oświęcimiu biorąc udział w zajęciach tym razem poświęconych tematyce antydyskryminacyjnej. Spotkanie zakończyło się ożywianą dyskusją w czasie której młodzież mogła odnieść się do tematyki całego projektu. Końcowym akordem tego dnia było zwiedzenie Biblioteki Galerii Książki oraz udział naszych uczniów oraz opiekunów w audycji Radia Oświęcim które swoje studio ma na terenie Biblioteki.   Udział w projekcie był możliwy dzięki finansowej pomocy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta w Tarnowie, za co serdecznie Dziękujemy!

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]