ZST

Międzyszkolne zawody Paintballowe VI Edycja – eliminacje wewnątrzszkolne.

101_0222Dnia 11.02.2015 r. odbyły się zawody VI Edycji Międzyszkolnych zawodów Paintballowych.
Jak co roku liczna reprezentacja naszej szkoły (27 osób)  w ramach ww. zawodów walczyła o Mistrzostwo ZST w tej dyscyplinie. Najliczniej reprezentowane były klasy: IV TM, II E, III N, I E, I N, I IB. Mistrzami ZST na rok 2015 zostali:
1 Miejsce – Rostek Sergiusz, Płanik Jakub, Krężel Wojciech IV TM…
2 Miejsce – Para Maciej, Piękoś Dawid, Kądzielawa Marek z klasy I IB oraz I N
3 Miejsce –Niemiec Dawid, Matras Bartosz, Kiełbasa Przemysław z klasy II E oraz II N
Dwie pierwsze drużyny awansowały do ścisłego finału najlepszych drużyn w Tarnowie, który odbędzie się 13.02.2015 r.
Więcej  informacji na stronie WWW.paintball-malopolska.pl (tutaj proszę o odnośnik do strony).
Gra, która znana była w Ameryce już w latach 80. Poprzedniego stulecia, polega na prowadzeniu pozorowanej walki z użyciem sprzętu przypominającego wyglądem broń automatyczną. Na placu boju pojawiają się dwie drużyny, które starają się trafic swoich przeciwników. Trafiają zwykle kulkami wypełnionymi farbą wyprodukowaną na bazie żelatyny spożywczej, pozostawiając na ubraniu ślad. Trafienie oznacza wyeliminowanie zawodnika z gry. Obecnie uczniowie używają nie barwnej żelatyny, lecz gumowych piłeczek. Wszyscy zawodnicy obowiązkowo ubrani są w specjalne uniformy, a na twarzy mają groźnie wyglądające maski; trzeba chronic przede wszystkim oczy i uszy. Tak więc przy odpowiednim zabezpieczeniu gumowa piłeczka nikomu nie zrobi krzywdy.