ZST

"Miłość zapisana w pamiętniku" – spektakl charytatywny

Sala Widowiskowa Centrum Sztuki Mościce

 Spektakl Charytatywny na rzecz wspierania budowy hospicjum „Via Spei” w Tarnowie.

Co łączy Tarnów i najwybitniejszego polskiego filozofa prof. Kazimierza Twardowskiego? Czy w Tarnowie można przeżyć zauroczenie i miłość, które do końca życia pozostają w pamięci i stają się natchnieniem i inspiracją? Na te pytania postaramysię odpowiedzieć 12 kwietnia prezentując premierową sztukę teatralną pod tytułem „Miłość zapisana w pamiętniku”. Gościnnie wystąpi na scenie Pan Tomasz Schimscheiner, a główne role zagrają … uczniowie tarnowskich szkół IV LO i ZST, którzy od lutego przygotowują się do tego przedstawienia. Dzięki współpracy z tarnowskimi reżyserami powstaje unikalne przedstawienie opowiadające nieznaną historię z XIX wieku, która rozegrała się w Tarnowie.  Historia o zakochaniu i uniesieniach młodych ludzi, opowiedziana przez tarnowską młodzież 130 lat później.
W trakcie wszystkich spotkań, które odbywają się pod patronatami Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, wolontariusze fundacji „Kromka Chleba” będą sprzedawać cegiełki na rzecz budowy hospicjum „Via Spei”.