ZST

ZST w projekcie „Diversity”

Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie od 2000 roku prowadzi projekt pod nazwą „Diversity” czyli „Różnorodność”

„Diversity” rozumiane jest w tym wypadku jako różnorodność wewnątrz zespołów ludzkich pracujących razem, czyli kobiet i mężczyzn, co wspomaga kreatywność, elastyczność, dostosowanie się do wymagań klienta, doświadczenie i efektywność…

Bazując na doświadczeniu, Motorola uważa, że praca zespołów mieszanych cechuje się większą efektywnością, do czego niewątpliwie przyczynia się panująca tam lepsza atmosfera pracy niż w zespołach typowo męskich czy kobiecych. Poprzez ten projekt Motorola chce zachęcić młodzież szkół średnich, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru studiów związanych z technologiami informatycznymi. Chce zmienić stereotypowo postrzegany wizerunek informatyka – mężczyzny, spędzającego godziny nudnej pracy nad klawiaturą komputera. W rzeczywistości zawód ten nie jest uzależniony od płci i łączy się z fascynującą pracą, podróżami zagranicznymi i perspektywami. Motorola pokazuje więc dziewczynom jak ciekawe są zawody techniczne.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie było zgłoszenie zespołu w skład którego wchodzą dziewczęta i chłopcy.  W obecnej edycji, zwanej Diversity 2012, Zespól Szkól Technicznych reprezentować będą dwa zespoły w składzie:
 
Szwedo Agata         kl. 2FOT
Wiśniewska Żaneta   kl. 2FOT
Gołąb Andrzej                   kl. 4TES
Sobol Mateusz         kl. 4TES
Opiekun: mgr inż. Janusz Chmielewski
 
Wadas Justyna        kl. 3TESK
Wadas Karolina        kl. 3TESK
Kubis Dominik          kl. 3TESK
Chmielewski Maciej   kl. 3TESK
Opiekun: mgr inż. Janusz Chmielewski
 
 
 
Konkurs będzie rozgrywany w dwóch etapach.:

  • Etap pierwszy: Zaprojektowanie algorytmów sterujących robotem oraz przygotowanie prezentacji wyglądu robota.
  • Etap drugi: Zawody robotów

 
Prace nad projektem dobiegają końca.
Czy nasze zespoły zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu o tym przekonamy się wkrótce. Trzymajmy kciuki za naszą reprezentację.
Materiały zaczerpnięto ze strony internetowej projektu www.diversity.pl