MUZYCZNIE, SMACZNIE, ŚMIESZNIE, ŚWIĄTECZNIE – czyli MIKOŁAJKI w naszej szkole

Pierwszym prezentem dla Wszystkich był Koncert Mikołajkowy. Dla licznie zgromadzonych w auli szkolnej nauczycieli i uczniów zaśpiewali i zagrali nasi cudowni wokaliści i muzycy: ZST Band, Rose Attic oraz Ovrailth. Postarali się o zróżnicowany repertuar, utwory subtelne oraz te o mocniejszym brzmieniu. Było szaleństwo emocji, euforia ale i łzy wzruszenia. Zjawiskowe oświetlenie sceny, puszczanie dymu. Śpiewająca, rozkołysana aula szkolna, latarki telefonów w górze. Nigdy wcześniej publiczność nie reagowała tak żywiołowo! Zadziała się magia!

Po raz pierwszy na naszej scenie zaprezentowały się dziewczyny ze szkoły tańca Create Yourself. Hip – Hop i taniec współczesny to ich specjalność. Zawładnęły parkietem, poderwały do tańca i zdecydowanie zaraziły nas swoją pasją.

„Kto na głowę 6.XII czapkę Mikołaja wkłada, tego pytać nie wypada!!! I nauczyciele nie mieli kogo odpytywać w tym dniu. Na korytarzach szkolnych roiło się od czapek Mikołaja, przeróżnych świątecznych opasek na głowach przyozdobionych rogami renifera, śnieżynkami, bałwankami. Do tego dumnie noszone świąteczne sweterki a nawet kompletne stroje Mikołaja!

Zorganizowaliśmy także i kiermasz świąteczny: serwowaliśmy słodkości i zdrowe, kolorowe pyszności: galaretki z owocami, sałatki owocowe i odżywcze koktajle. Słodki zapach domowych ciast i owoców gromadził uczniów przy naszych stolikach. Wszystko było z serca zrobione, dlatego takie pyszne!

Wiele atrakcji, radosna atmosfera sprawiły, że poczuliśmy nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i podniosłość zbliżającego się, wyjątkowego dnia.

… „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku”…

W tym roku ten dzień wciąż jeszcze jest przed nami!