Narodowe Święto Niepodległości w ZST 2023

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

 i nie ma prawa do przyszłości”

                                                 Józef Piłsudski

 105 lat temu, 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dzień 11 listopada jest dniem szczególnym, czcimy wtedy bohaterów Niepodległej i wspominamy trudne początki nowego państwa. Z tej okazji dnia 10 listopada 2023 roku w auli szkolnej odbyła się akademia przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych oraz ich opiekunów, nauczycieli historii Lucynę Cygonik i Sławomira Skowrona. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego ” Mazurek Dąbrowskiego” i przemówienia Pana Dyrektora Jacka Różyckiego a przygotowany przez naszych uczniów program słowno-muzyczny był bogaty w pieśni patriotyczne oraz wiersze. Pozostał on w pamięci uczniów naszej szkoły i przyczynił się do kształtowania postaw patriotycznych wśród naszych wychowanków.

Zapraszamy na fotorelację z tej uroczystości.

Sławomir Skowron

fot. Wojciech Kania 4tf

fot. Kacper Wielgus 5tf