Nasi uczniowie na konkursie programistycznym Code Quest 2023

Dnia 22 kwietnia, na terenie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu odbyła się piąta krajowa edycja konkursu Code Quest. Jest to coroczny konkurs z obszaru programowania, organizowany przez światowego lidera segmentu nowych technologii, Lockheed Martin, angażujący uczniów szkół z Australii, Singapuru, Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Krajowa rywalizacja, której gospodarzem był PZL Mielec, największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza USA, przyciągnęła blisko 100 zawodników z 12 regionalnych szkół z Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa, Dębicy, Mielca, Kolbuszowej, Rzeszowa i Leżajska. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach – zaawansowanej oraz początkującej.

Podczas trwających dwie i pół godziny zawodów, drużyny rozwiązywały zestawy zadań stworzonych przez programistów z Lockheed Martin, pracując w językach Java, Python, C# oraz C++.

Nasza drużyna startująca w kategorii zaawansowanej zajęła ostatecznie piąte miejsce.

Na uznanie zasługuje fakt, że nasze dwie pozostałe drużyny, startujące w kategorii początkującej, były to jedyne drużyny w całym konkursie, których członkowie pochodzili z klas pierwszych.

Drużyny w składzie:
DROP DATABASE * – Madanowicz Marcin 3TI, Mazur Maksymilian 4TI, Pastyrzak Hubert 4TI
CHADS – Kosiaty Hubert 1TP, Kaleta Karol 1TP, Gieracki Karol 1TP
CYBERIADA – Wiśniowski Kacper 1TP, Panek Sebastian 1TP, Sutkowski Karol 1TP
Opiekunowie drużyn konkursowych: Lasko Adam, Piątek Paweł.