ZST

Nasi uczniowie w konkursie "Potrzebna krew – twoja także"

13 kwietnia br. Oddział Rejonowy PCK zorganizował uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów dla szkolnych klubów HDK za udział w konkursie Potrzebna krew – twoja także”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych młodzież naszej szkoły zajęła 4 miejsce.
W 2011 roku oddaliśmy ponad 121 litrów krwi. Najwyżej notowany klub oddał ponad140 l. W uroczystości uczestniczyła delegacja SK HDK pod opieką pani mgr Marzeny Gawron. Z ust Prezesa OR PCK i Wiceprezydent Miasta Tarnowa Doroty Skrzyniarz padło wiele ciepłych słów i podziękowań dla młodych krwiodawców, którzy ofiarują innym najcenniejsze lekarstwo jakim jest krew.

Jednocześnie poinformowano nas, że w sobotę 21.04 br kolejny raz organizowana jest edycja akcji „Motoserce – Krew Darem Życia”. Impreza rozpocznie się o godz.14.00 na tarnowskim rynku. Czynny będzie punkt poboru krwi. Naszych pełnoletnich uczniów zachęcamy do aktywnego udziału w akcji. Młodzież może oddać krew na konto szkolnego klubu HDK przy ZST. W ten sposób zasili naszych szkolnych krwiodawców. W czasie trwania imprezy zaplanowano wiele ciekawych bloków tematycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorzy zapraszają, a my gorąco Was zachęcamy do udziału.