Nauczyciele polecają książki. Rekomendacja nr 2

Archiwum burzowego światła – to seria książek fantasy Brandona Sandersona, którą trudno utrzymać w rękach z powodu objętości. „Droga królów”, „Słowa światłości” i „Dawca przysięgi” – składają się na sagę opowiadającą o kilku postaciach, wokół których toczy się cała historia:
Kaladin – chirurg zmuszony do zostania żołnierzem, sprzedany w niewolę, posiadający moce, których nawet nie przeczuwa,
Shallan Davar – kobieta, za płaszczem kłamstw skrywająca swoją prawdziwą historię,
Dalinar Kholin – dowódca, postępujący zawsze jak należy,
Szeth – szara eminencja, człowiek płaczący gdy zabija.
Te i inne postacie tworzą historię, która zaskakuje swoim rozmachem i sprawia, że nie można oderwać się od czytania. Jeśli ktoś lubi fantasy na pewno się nie rozczaruje. Wszystkie części są dostępne w naszej bibliotece.

Polecam na jesienne wieczory! Anna Żurowska