ZST

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 2 marca 2017  przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości patriotycznej  z okazji  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych .
Uroczystość rozpoczęła msza święta w Bazylice Katedralnej, podczas której poczet sztandarowy ZST reprezentowali uczniowie  z klasy II M: Dawid Cebula , Karol Pypeć i Arkadiusz Wańkowicz
Po  mszy świętej  patriotyczne obchody kontynuowano  pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu,  uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Po oficjalnych wystąpieniach Pana Prezydenta Romana Ciepieli odczytano Apel Pamięci. Przedstawiciele organizacji kombatanckich, Parlamentu, Samorządu oraz służb mundurowych, organizacji społecznych i placówek oświatowych złożyli symboliczne wieńce i wiązanki. Ceremonię pod pomnikiem zakończyło odśpiewanie „Roty”. Opiekę nad Pocztem Sztandarowym pełnił  Roberta Hosaja.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]