Odbył się Szkolny Rajd Górski ZST

W dniach 29-31 maja br. odbył się coroczny Szkolny Rajd Górski Zespołu Szkół Technicznych, w tym roku pn. „Żywiecki Wehikuł”, na który zapraszani są uczniowie ostatnich klas gimnazjów. Organizatorem imprezy był Zarząd SKT PTTK „Wehikuł” wraz z Dyrekcją i Radą Rodziców ZST, która dofinansowała bilety wstępu do muzeów. Uczestnicy, mimo niesprzyjającej pogody, zdobyli Babią Górę (1725 m n.p.m.) – najwyższy szczyt polskich Beskidów, a poza wędrówką po górach zwiedzili Muzeum Browaru Żywiec, elektrownię Porąbka-Żar oraz Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
W Rajdzie wzięło udział 33 uczestników, w tym 11 uczniów ZST z klas: 1N, 1A, 2N, 3 TACH, 8 absolwentów oraz 12 osobowa grupa z Gimnazjum Nr 6 w Tarnowie. Komandorem Rajdu był prof. Paweł Golec (opiekun SKT), wicekomandorem – Grzegorz Szatko z kl. 1N (prezes SKT), a opiekunem z ramienia ZST – prof. Krzysztof Stępak.