ZST

Oficjalne rozpoczęcie działalności Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZST

stowarzyszenie-300x200Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Zespołu Szkół Technicznych, powołane w tym roku z inicjatywy dyrektora szkoła Krzysztofa Kołacińskiego, rozpoczęło swoją działalność od przedstawienia planów pracy na pierwszym walnym zebraniu w dniu 24 maja 2016. Prawie 40 absolwentów  przybyło do swojej dawnej szkoły, by spotkać się w gronie tych, którzy spędzili w murach ZST kilka szkolnych lat i chcieliby włączyć się w działalność stowarzyszenia. Wśród uczestników zebrania znaleźli się  absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 1957 roku, 50 lat temu, ale również ci, którzy niedawno opuścili szkolne ławki, byli dyrektorzy, nauczyciele i sympatycy związani z ZST.  

Prezes Stowarzyszenia pan Wiesław Zimowski, absolwent i były dyrektor ZST, omówił założenia działalności stowarzyszenia i przedstawił plan pracy na najbliższe miesiące, a są one zarówno  ambitne jak i zobowiązujące, w związku z Jubileuszem 85-lecia Szkoły.
14 października 2016 w auli szkolnej, przez którą przez minione dziesięciolecia przewinęły się tysiące uczniów, odbędzie się uroczysta gala jubileuszowa. Będzie to wspaniała okazja by pokazać jak Zespół Szkół Technicznych  zapisał się w historii Mościc, Tarnowa, ale przede wszystkim w losach swoich absolwentów, którzy w ZST zdobyli  solidne wykształcenie, spotkali mądrych pedagogów, których do dziś wspominają oraz otrzymali szansę osobistego rozwoju, którą potrafili wykorzystać, o czym świadczą  ich sukcesy  życiowe  w sferze zawodowej,  naukowej, biznesowej lub  politycznej.

Dzień Absolwenta, pikniki, Warsztaty z Mistrzem, zjazdy i rocznicowe spotkania, fundusz stypendialny
i inne formy działalności Stowarzyszenia mają służyć temu, by integrować społeczność absolwentów
i przyjaciół ZST, nie tylko by wspominać wspaniałe chwile z przeszłości, ale również dbać o wysoką pozycję szkoły w środowisku, wspierać ją poprzez działania promocyjne, nawiązać kontakty z obecnymi uczniami, połączyć tradycję ze współczesnością.

Pierwszy Walny Zjazd Absolwentów i Przyjaciół ZST  zakończył się przedstawieniem artystycznym przygotowanym przez młodzież na podstawie tekstów Kabaretu Starszych Panów, a potem wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć szkolne pracownie i zobaczyć jak szkoła zmieniła na przestrzeni minionych lat.

Dla tych wszystkich, którzy nie mogli przybyć na zebranie, mamy dobrą wiadomość, że Stowarzyszenie dopiero rozpoczyna działalność i będzie jeszcze wiele okazji, by włączyć się do pracy na rzecz społeczności związanej z Zespołem Szkół Technicznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony stowarzyszenia www.zst.tarnow.pl lub kontaktu email sap.zst@ gmail.com


Zdjęcia – Patryk Urasiński