OPOWIEŚĆ WIGILIJNA – PRZEDSTAWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Dnia 19.03.24 na lekcji 3 i 4 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na scenie auli ZST przedstawiając spektakl w języku angielskim, na podstawie powieści Karola Dickensa pod tytułem ‘Opowieść Wigilijna’.
Intensywne prace nad sztuką trwały od listopada ubiegłego roku. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym, które pomogły w realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia. Przede wszystkim młodym aktorom, którzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowanie spektaklu, operatorom nagłośnienia obsługującym sprzęt na próbach, ekipie, która tworzyła scenografię, charakteryzatorce i innym niezliczonym osobom, które nas wspierały, wypożyczyły nam stroje i rozmaite rekwizyty. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Aktorzy:
1. Mr. Scrooge: Filip Nadolnik 1F
2. Fred: Scrooge’s nephew.: Micha Para 1F / Maksymilian Stepek 4TAT
3. Man 1: Nataniel Srebro 1P
4. Man 2: Filip Poręba 1P
5. Marley’s Ghost: Tymoteusz Chomentowski 1F
6. Ghost of Christmas Past: Hubert Kolarz 1F
7. Mr. Scrooge as a child: Maciej Michniak 1M
8. Fanny: Natalia Kozik 1F
9. Linda: Agata Szymanowska 5TE
10. Mr. Cratchit:  Kamil Długosz 1F
11. Emily: Julia Witek 1F
12. Tiny Tim: Patryk Prus 2I
13. Ghost of Christmas Present: Konrad Tokarz 2I
14. Ghost of Christmas Future: Szymon Jóźwiak 2F
15. Servant: Michał Chabros 1F
16. konferansjer 1 – Adam Gadziała 1M
17. konferansjer 2 – Waldemar Padło 1M
Nagłośnienie: Marcin Madanowicz 4TI
Ksawery Zelek 4TI
Scenografia: Roksana Hałun 4TF
Joanna Englart 4TF
Martyna Stelmach 4TF
Rekwizytor: Maksymilian Schab 1F
Charakteryzacja: Natalia Bućko 2F
Zdjęcia: Kacper Wielgus 5TF

Organizacja:
Beata Kotaś
Beata Marchwicka-Świętek
Bożena Jaskólska