Pamiętamy…

Ojczyzna to Ziemia i Zmarli”

Maurice Barres

W ubiegłym roku szkolnym społeczność szkolna przygotowując się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę objęła opieką cmentarz wojenny numer 200 na ulicy Chyszowskiej.

25 października br. uczniowie klas 1Ia i 1T/E pod opieką nauczycieli mgr Tomasza Kijowskiego i mgr Marzeny Gawron udali się na cmentarz. Celem wyjścia było przeprowadzenie lekcji żywej historii oraz uporządkowanie cmentarza. Mimo mało sprzyjającej aury posprzątaliśmy liście i gałęzie leżące między mogiłami.

Uczniowie zapalili znicze chcąc zaznaczyć, że pamiętamy i doceniamy ludzi, którzy walczyli i ginęli za niepodległość naszej Ojczyzny.