ZST

PIĘKNY SUKCES KOSZYKARZY ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH

15.03.17 w hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się finał wojewódzki Licealiady w koszykówce chłopców. W gronie 6 najlepszych małopolskich zespołów w tej dyscyplinie znalazła się drużyna ZST, która w rozgrywkach na poziomie miejskim i rejonowym pokonała wszystkich rywali (10 meczy – 10 zwycięstw)…
Dwa pierwsze mecze finałowe w Nowym Sączu to dwa pewne zwycięstwa. Nasi zawodnicy pokonali liceum z Oświęcimia 34-25 oraz zespół z Suchej Beskidzkiej 31-12. Losy kolejnego pojedynku z XII LO Kraków rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Celny rzut za 3 punkty Artura Bednarza i skuteczny blok w obronie Dawida Łazarza zapewniły nieznaczną ale ważną wygraną. Ostatni mecz turnieju, którego stawką był tytuł mistrzowski to pojedynek naszej drużyny z gospodarzami, którzy do tej pory okazali rewelacją rozgrywek (m.in. wysokie zwycięstwo z Krakowem). Zawodnicy ZST od początku spotkania kontrolowali przebieg gry raz po raz popisując się efektownymi akcjami zespołowymi. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 29-19 i to nasi zawodnicy 3 raz w ciągu ostatnich lat (wcześniej 2007 i 2010 r.) zdobyli prestiżowy tytuł.
Skład mistrzowskiej drużyny (zdjęcie zbiorowe dolny rząd od lewej): Igor Kłusek,
Kamil Tadel, Artur Bednarz, Sebastian Bogusz (kapitan),
(środkowy rząd od lewej): Piotr Zaczkiewicz, Bartłomiej Kiełbasa, Paweł Zaczkiewicz,
Zbigniew Chmura (trener), (górny rząd od lewej): Dawid Łazarz, Adrian Szwed, Piotr Gajda, Michał Paw).


” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]