Po biwaku w Ostrowie

W dniach 22-23 czerwca 2022 r. odbyły się Szkolne Dni Turystyki ZST zorganizowane w formie biwaku pod namiotami w Ostrowie nad Dunajcem. Do rywalizacji w 6 konkurencjach zgłosiło się dziesięć 2-osobowych reprezentacji klas: 1 TA, 1 TEM, 1 TF, 1 TI, 1 TP, 1 TTP, 2 TAT, 2 TN, 3 TI oraz reprezentacja Komisji Rewizyjnej Klubu.

Po uroczystym otwarciu przed budynkiem Szkoły, z przecięciem wstęgi przez Panią Dyrektor Dorotę Lis, uczestnicy wyruszyli w stronę Ostrowa. Za mostem na Dunajcu, obok placu zabaw i boiska, został rozbity biwak. Stanęły namioty, wytyczono teren ogniska, przygotowano kije na kiełbaski i wyznaczono stanowiska poszczególnych konkurencji. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji w 4 konkurencjach:
– rozbijanie namiotu,
– rowerowy tor przeszkód,
– orientacja w terenie (busola),
– rozpalanie ogniska.

Po upieczeniu kiełbasek, przy ognisku, odbyły się pozostałe 2 konkurencje:
– quiz turystyczno-krajoznawczy,
– konkurs piosenki ogniskowej.

Wieczorem nie zabrakło tradycyjnego barszczyku z kociołka, a śpiewy przy ognisku trwały do późnej nocy.

Po podsumowaniu wszystkich wyników I miejsce zajęła drużyna klasy 2 TN w składzie: Michał Bajorek, Szymon Pieczonka (51/60 pkt.).
Miejsce II przypadło drużynie kl. 2 TAT – Natalia Białek, Michał Polek (46 pkt.) a III miejsce – drużynie kl. 1 TEM – Patryki Gniadek, Dawid Niedźwiecki (43 pkt.). Tuż za podium znalazła się reprezentacja KR – Jakub Więcek, Ksawery Zelek (42 pkt.).
Wyniki z poszczególnych konkurencji w załączonej tabeli.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZST oraz Zarząd SKT – plecaki, termosy, ręczniki z mikrofibry a wszyscy uczestnicy – dyplomy za udział w rywalizacji. Dyplomy dla zwycięskich klas zostały wręczone wychowawcom w dniu zakończenia roku szkolnego.

Poszczególne konkurencje przygotowali i prowadzili członkowie władz SKT PTTK „Wehikuł”: Michał Piętowski-Kędra – 2 TN (rower), Rafał Rapacz – 2 TI (namiot), Gabriela Tabaczyńska – 3 TAT (busola), Kamil Radziszewski – 2 TI (ognisko), Oliwia Budzik – 3 TAT (quiz), Julia Słowik – 1 TA (piosenka).
Organizację Szkolnych Dni Turystyki koordynował Maksymilian Stepek – 3 TAT.
Nad całością czuwali opiekunowie Klubu – Paweł Golec oraz Tomasz Pikusa.

TABELA WYNIKÓW KONKURENCJI

FOTOGALERIA