Podsumowanie projektu „Karneval mit Deutsch”

W poniedziałek 20 lutego w auli szkolnej odbyło się podsumowanie projektu przygotowanego przez zespół nauczycieli języka niemieckiego „Karneval mit Deutsch”

Termin nie był przypadkowy. To właśnie w ostatni poniedziałek karnawału, obchodzony w Niemczech i krajach niemieckojęzycznych jako Rosenmontag, mieszkańcy uczestniczą w widowiskowych korowodach, ubrani w kolorowe stroje i maski świętują kończący się okres zabawy.

 

W ramach projektu uczniowie wykonywali różne zadania: przygotowali maski karnawałowe, prezentowali stroje karnawałowe, przedstawili zwyczaje karnawałowe w prezentacjach multimedialnych. Tradycyjnie uczennice i uczniowie mogli popisać się kulinarnie, przygotowując smakołyki i przekąski ostatkowe. Nasi technicy fotografii i multimediów obsługiwali karnawałową fotobudkę przybraną balonami w barwach flagi Niemiec. Był też quiz dla publiczności sprawdzający znajomość zwyczajów karnawałowych.

Jury konkursowe oceniło maski oraz prezentacje strojów karnawałowych i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii maska karnawałowa:

I miejsce ex aequo: Gabriel Kantor kl. 2 TN, Wiktor Zborowski 1TN

II miejsce ex aequo: Natalia Minorczyk kl. 2TI, Maciej Szczepański kl. 2TEM

III miejsce ex aequo: Maksymilian Kania kl. 2 TN, Wiktoria Kużdżał 1 TF

wyróżnienia: Kacper Guliński 4TT, Dawid Szawica 4TA

 

W kategorii stroje karnawałowe:

I miejsce: Kacper Pyzdek i Tymoteusz Wilczyński kl. 3 TI

II miejsce: Szymon Jóźwiak kl. 1 TF

III miejsce: Emilia Skrężyna kl. 1 TF

wyróżnienie: Patrycja Baran, Martyna Bogacz, Anna Dereń, Julia Dychtoń, Kamila Górka, Laura Grzesik, Wiktoria Obal, Izabela Radlińska, Weronika Reczek, Julia Słowik, Karolina Solak, Emilia Tryba, Wiktoria Winkler, Karolina Wójcik, Klara Zachara kl. 1 TA

Wszystkim uczniom dziękujemy, że przyjęli zaproszenie do udziału w projekcie.

Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród w czwartek 16 marca o godz. 14.10 w auli szkolnej.

Nauczyciele języka niemieckiego

 

Fotorelacja (Daria Grabczyńska, Wojciech Kania):