Podsumowanie zajęć w Katedrze Chemii Akademii Tarnowskiej

Podsumowanie 1. semestru zajęć klasy patronackiej ZST w Mościcach w laboratoriach Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej

Od 2015 roku Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej realizuje program „Klas Patronackich”, współpracując z Zespołem Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie – Mościcach. W ramach programu uczniowie mają możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Celem zajęć z młodzieżą jest zdobycie przez nich nowych kompetencji praktycznych, które pozwolą lepiej zrozumieć wybrane zagadnienia z podstawy programowej oraz zagadnienia wykraczające poza nią.

W roku akademickim 2023/2024 uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych pod opieką dr Małgorzaty Martowicz, wykładowcy Katedry Chemii AT. W styczniu odbyły się ostatnie zajęcia przed dłuższą przerwą, bowiem zaraz po feriach uczniowie udają się na praktykę. Na zajęciach w semestrze zimowym młodzież z ZST w Tarnowie wykonywała szereg doświadczeń chemicznych, syntez i analiz każdorazowo pracując z pełnym zaangażowaniem. Zaraz po powrocie z praktyki na uczniów czekają laboratoria chemiczne Katedry Chemii i kolejna porcja doświadczeń do samodzielnego wykonania.

Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw, które mają za zadanie rozbudzić ciekawość i pokazać, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a przeciwnie może być przyjemnością. 😊

Dla uczniów zainteresowanych chemią oraz naukami jej pokrewnymi (biochemią, biotechnologią, cheminformatyką, farmacją, toksykologią) w roku szkolnym Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej przygotowała propozycję konkursów, warsztatów jak również wykładów popularnonaukowych. Po szczegóły zapraszamy na stronę.