ZST

POLSKO-WĘGIERSKA WSPÓŁPRACA

Rok 2011 został ogłoszony rokiem przyjaźni polsko-węgierskiej. Z tej okazji ambasada węgierska ogłosiła konkurs dotyczący relacji polsko-węgierskiej na przestrzeni naszych dziejów. Wzięły w nim udział 2 zespoły uczniów ZST, którzy musieli napisać rozprawkę na jeden z zadanych tematów.

W trakcie wakacji konkurs został rozstrzygnięty i trzech uczniów naszej szkoły z klasy IV TINb: Dawid Rzeźnik, Paweł Marchwicki i Maciej Kozioł otrzymali informację, że zakwalifikowali się do dalszej części eliminacji konkursu „Współpraca polsko-węgierska”. Zespół pracował pod opieką
mgr Marzeny Gawron.

W dniach 14-18 września 2011 r. nasi przedstawiciele wezmą udział
w finale, który odbędzie się na Węgrzech. Wyjazd zapowiada się interesująco. Program przewiduje nie tylko rywalizację zakwalifikowanych grup, ale i także zwiedzanie Balatonfüred, Csopak, Veszprem i Tihany.

Życzymy powodzenia naszym reprezentantom i czekamy na ciekawe relacje i zdjęcia.