Poranek literacki w ZST

W piątek 21 lutego na auli ZST odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu literacko – artystycznego pod hasłem „Oczami Noblistki, czyli zabawa z opowiadaniami Olgi Tokarczuk. Finaliści kategorii literackiej prezentowali swoje prace, będące kontynuacjami losów bohaterów wybranych opowiadań Noblistki. Kolejny raz mogliśmy się przekonać o kreatywności naszych uczniów. Dużą uwagę przykuły ciekawe projekty okładek do opowiadań autorki oraz fotografie, będące ilustracjami do treści utworów. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

W kategorii literackiej:

I miejsce zajęła Anna Zachara kl. 3F
II miejsce Ewelina Witek kl. 1F
III miejsce Zuzanna Legieć kl. 1F

W kategorii plastycznej – projekt okładki opowiadania:

I miejsce – Angelika Złotowska kl. 4I
II miejsce –  Magdalena Wideł kl. 1TT
III miejsce – Piotr Łesyk kl. 1F
wyróżnienie – Gabriela Kozak kl.  1F

W kategorii fotograficznej:

I miejsce Leon Piwowarczyk – kl. 1F
II miejsce Filip Solak –  kl. 1IA

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wielu inspiracji w podejmowaniu prób pisarskich i artystycznych!

Organizatorzy konkursu