„Trendy Deutsch” i „Foto mit Deutsch” w ramach Szkolnych Dni Kultury

Dnia 19.02.2020 r. w ramach Szkolnych Dni Kultury nauczyciele j. niemieckiego zorganizowali konkursowy pokaz mody Trendy Deutsch. Uczniowie klas I-III przebierali się za znane postaci obszarów niemieckojęzycznych w 3 kategoriach:

Kategoria 1. Postać z baśni, legend, bajek, opowiadań niemieckich

Kategoria 2. Postać historyczna

Kategoria 3. Postać współczesna.

W kategorii 1. Mogliśmy zobaczyć Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Jasia i Małgosię, Babę Jagę (Czarownicę) z bajki o Jasiu i Małgosi, Rybaka i jego żonę, Calineczkę, Śpiącą królewnę i złą wróżkę oraz Wieloskórkę.

W drugiej kategorii wystąpili: Otto von Bismarck, Karl Benz oraz Wolfgang Amadeusz Mozart.

W kategorii trzeciej mieliśmy okazję podziwiać Katarinę Witt,  Papieża Benedykta XVI, współczesną Dirndl, bokserkę o pseudonimie Killer Queen, trenera Jürgena Norberta Kloppa, piłkarzy plażowych Markusa Böckermanna i Larsa Flüggena, piłkarza reprezentacji  Niemiec Thomasa Müllera,  wokalistę zespołu Rammstein – Tilla Lindemanna oraz piosenkarkę Namikę.

Jury konkursowe w składzie p. dyrektor D. Lis, p. kierownik W. Krawiec i p. K. Pokorny oraz dyrektor szkoły K. Kołaciński postanowili nagrodzić następujące osoby za najbardziej oryginalne przebranie:

  1. miejsce zajął 7 osobowy zespół z klasy 1TI w składzie: Aleksandra Knapik, Wanessa Winkler, Piotr Panek, Dominik Podraza i Oliwer Porada. Zespół ten przygotował ochronę i logistycznie opracował występ Huberta Pastyrzaka przebranego za Benedykta XVI.
  2. miejsce zajęli: Szymon Matyjewicz i Sebastian Marcinek występując w przebraniu Jasia i Małgosi.
  3. miejsce zajął Szymon Warżała z klasy 3IB który wcielił się w rolę trenera Jürgena Norberta Kloppa

Dyrektor postanowił również wyróżnić Maksymiliana Tomczyka z klasy 1F jako Wolfganga Amadeusza Mozarta

Podczas pokazu jury dokonało rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego „Foto mit Deutsch”. Wybór naprawdę był trudny o czym świadczyła rozbieżność w ocenie jury. Jury żeńskie przyznało następujące nagrody:

Miejsce 1: Jakub Wajda kl. 2F

Miejsce 2: Bartosz Świder kl. 2F

Miejsce 3: Konrad Gniadek kl. 2F

Natomiast pan Dyrektor wyłamał się z tej oceny i przyznał własne następujące miejsca:

Miejsce 1: Mateusz Marszałek kl. 3E

Miejsce 2: Jakub Wajda kl. 2F

Miejsce 3: Patrycja Słomka kl. 1T

Uczniowie klas I-III przygotowali również specjały kuchni krajów niemieckojęzycznych, które w przerwie pokazu można było zdegustować tj. Kartoffelsalat (sałatkę ziemniaczaną) oraz znane upieczone słodkości: Sachertorte (tort Sachera), Butterkuchen (ciasto maślane), Hefehörnchen (rogaliki drożdżowe), Lebkuchen (pierniczki) , Bananenkuchen (ciasto bananowe), Apfel-Schmand-Kuchen (ciasto serowe z jabłkami), Toffee-Kuchen (ciasto Krówka) oraz Apfelstrudel (strudel z jabłkami).

Zwycięzcom pokazu mody i autorom nagrodzonych zdjęć w ramach konkursu fotograficznego serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w środę

 4 marca o godzinie 14.05 do auli szkolnej.