ZST

Posadziliśmy kolejne drzewa

To już tradycja, że uczniowie naszej szkoły sadzą drzewa. W tym roku, dzięki staraniom pani Agnieszki Respondek mogliśmy zasadzić drzewa w lasach wierzchosławickich. 20 marca uczniowie z klasy 1N oraz 2M pod opieką pani Beaty Kotaś i Pani Agnieszki Respondek udali się do Leśnictwa Wierzchosławice, gdzie pod kierunkiem leśników zasadzili sosny, modrzewie oraz dęby – w sumie ok. 0,5 ha lasu. Działania praktyczne poprzedził wykład pana leśniczego Tomasza Niedzielskiego, który opowiedział o sposobach użytkowania lasów wierzchosławickich, zasobach tych lasów, hodowli i ochronie lasu,
a także o tym jakie ciekawe obiekty można zobaczyć w lasach Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska. Wiele uwagi pan leśniczy poświęcił technice sadzenia drzewek. Po instruktażu nasi uczniowie przystąpili do działania pod wprawnym okiem pana leśniczego i jego współpracowników. Na zakończenie prac leśnicy zorganizowali nam ognisko. Był chlebek i pieczone kiełbaski. w końcu po ciężkiej pracy nasi bohaterowie zasłużyli na posiłek regeneracyjny. Gorące podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska a szczególnie do pana leśniczego Tomasza Niedzielskiego za opiekę i pieczołowite przeprowadzenie akcji. Dziękujemy naszym bohaterom – uczniom z klas: 1N i 2M którzy wzmagali się z przeciwnościami gruntu. Nie zapominamy też o naszych opiekunach: pani Beacie Kotaś i pani Agnieszce Respondek.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]